KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16999344
nr 1699 9344
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Älg. Signerad. Olja på duk, 48x66 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
måndag 5 maj 2025
kl 20:27:14